Son Dakika: Endekse Bağlı Devre Kesici devreye girdi

Son Dakika: Endekse Bağlı Devre Kesici devreye girdi

  KAP bilgilendirmesine göre, (EBDK) Endekse Bağlı Devre Kesici devreye girdi. Saat 16:49:54 itibarıyla endekse bağlı devre kesici tetiklenmiş ve Pay Piyasasındaki tüm işlem sıralarında, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasındaki (VİOP) Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası (BAP) Pay Senedi Repo Pazarında işlemler geçici olarak durdurulmuştur.

  Endekse Bağlı Devre Kesici devreye girdi

  KAP’tan duyurulan son dakika gelişmesinin detayları: “Pay Piyasasında sürekli işlem yöntemi uygulanan paylar, gayrimenkul yatırım fonları, girişim sermayesi yatırım fonları, gayrimenkul sertifikalarında ve emtia sertifikalarında saat 17:09:54’de tek fiyat emir toplama, 17:14:54’de eşleştirme yapılacak ve 17:19:54’den itibaren işlemlere kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edilecektir. Pay Piyasasında tek fiyat işlem yöntemi uygulanan paylarda saat 17:09:54’de tek fiyat emir toplama yapılacak ve 17:19:54’den itibaren seans kaldığı yerden devam edecektir. Varant, sertifika, BYF, yeni pay alma hakkı kuponu ve yeni pay alma hakkından arta kalan birincil piyasa sıralarında işlemler 17:19:54’den itibaren kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edecektir.

  VİOP’taki Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmeler ile BAP Pay Repo Pazarı’nda işlemler saat 17:19:54’de yeniden başlayacaktır.”
  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.