Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. A.Ş. (Penti)

Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. A.Ş. (Penti)

Taslak

Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. A.Ş. (Penti)

Dağıtım Şekli
Eşit Dağıtım
  Toplam Dağıtılacak Lot
  144.344.694 Lot

  Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. A.Ş. (Penti)

  Kullanım Yeri ve Halka Arz Detayları

  • Halka arz, ortak satış şeklinde gerçekleştirileceğinden, Şirket’e doğrudan nakit girişi sağlanmayacaktır. Bu nedenle halka arzdan elde edilen gelir, Halka Arz Eden Pay Sahipleri’nin tasarrufunda olacaktır.
  • Detaylar için Taslak İzahname’nin 310. Sayfasına bakabilirsiniz.

  Halka Arzın Yapısı

  • Sami Kariyo tarafından gerçekleştirilecek ortak satış: 11.516.575 Lot
  • Davut Beresi tarafından gerçekleştirilecek ortak satış: 6.873.555 Lot
  • Vivet Zafira Karaso tarafından gerçekleştirilecek ortak satış: 2.126.846 Lot
  • Dürin Ababay tarafından gerçekleştirilecek ortak satış: 103.693 Lot
  • Retail Mena Holdings SARL tarafından gerçekleştirilecek ortak satış: 123.724.025 Lot
  • Detaylar için Taslak İzahname’nin 1. Sayfasına bakabilirsiniz.

  Belgeler & Dökümanlar

  1. Taslak İzahname: Görüntülemek için tıklayın.

  Penti – Penca Tekstil Hakkında

  Penca Tekstil, daha yaygın olarak bilinen adıyla Penti, kökeni 1950’lerin Türkiye’sine dayanan, moda dünyasında öncü ve dönüştürücü bir markadır. Markanın temelleri, Mois ve Yasef Kariyo kardeşler tarafından atıldı. İki ayrı şirket olarak başlayan bu öykü, daha sonra güçlerin birleşmesiyle markanın temellerini attı.

  Penti, ilk adıyla “Öğretmen Çorap”, ince kadın çoraplarıyla özdeşleşti ve bu tercih adını dahi değiştirecek kadar derinleşti. 1970’lerde “Öğretmen Çorap” adını alarak büyümeye devam etti ve 1980’lerde ailenin ikinci kuşak temsilcisi Sami Kariyo’nun liderliğinde büyük dönüşümler yaşandı.

  Marka, Sami Kariyo’nun önderliğinde, sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin ve gençlerin de ihtiyaçlarına odaklanarak genişledi. Moda dünyasındaki hızlı değişimlere ayak uyduran Penti, koleksiyonlarını sürekli olarak yenileyerek tüm kesimlere hitap ediyor.

  Penti’nin zengin ürün yelpazesi, farklı yaş gruplarına yönelik çeşitli markalar içeriyor. Ma Vie Privée, olgunlaşmış kadınlar için şık ve zarif tasarımlar sunarken, Penti Young gençleri enerjik ve trendlere uygun giyimle buluşturuyor. Aynı şekilde, Penti Men markası da erkek tüketicilere tarz ve rahatlık sunuyor.

  Penti, moda dünyasında yarattığı etki ve sunduğu çeşitlilik ile sadece bir giyim markası olmanın ötesine geçiyor. Kökleriyle bağlı olduğu geçmişi, çağın ruhunu yakalayan yenilikçi yaklaşımıyla birleştirerek her yaştan ve her cinsiyetten insanın stilini ve özgüvenini yansıtmasına olanak tanıyor.

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.