Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. (MEKAG)

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. (MEKAG)

İşlem Görmeye Başladı!

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş.

İşleme Başlama Tarihi:  12 Ekim 2023
Toplam Katılımcı Sayısı:3.179.199
İşlem Kodu
MEKAG
Halka Arz Fiyatı
25
Talep Toplama Tarihleri
5-6 Ekim 2023 (10:30-13:00)
Katılım Endeksine
UYGUN!
Dağıtım Şekli
Tamamı Eşit
  Halka Arz Büyüklüğü
  422.500.000
  Toplam Dağıtılacak Lot
  16.900.000 Lot
  Dağıtım Oranları:

  Tamamı Eşit Dağıtım

  Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş.

  meka beton halka arz tarihleri

  Fonun Kullanım Yeri

  (Meka Beton İzahname Sayfa 256)

  • İşletme sermayesi (%42-45)
  • Yeni yatırım harcamaları (%42-45)
  • Çatı GES kurulumu (%5-8)
  • Arge ve Ürge Harcamaları (%5-8)

  Halka Arz Şekli

  (Meka Beton SPK Bülteni 2023/58)

  • 12.500.000 Lot Sermaye Artırımı
  • 4.400.000 Lot Ortak Satışı (Mehmet Kaybal)

  Kaç Lot Verdi

  Meka Beton Santralleri halka arzında kişi başı 6 lot dağıtım yapıldı.

  • Yurt İçi Bireysel; 3.173.466
  • Yurt İçi Kurumsal: 33
  • Yurt Dışı Bireysel: 5.733
  • Yurt Dışı Kurumsal: 0

  mekag kac lot verdi

  Belgeler & Dökümanlar

  1. Onaylı İzahname: Görüntülemek için tıklayın
  2. Fon Kullanım Yeri İle İlgili Yönetim Kurulu Kararı ve Fon Kullanım Raporu: Görüntülemek için tıklayın.
  3. Fiyat Tespit Raporu: Görüntülemek için tıklayın.
  4. Bağımsız Denetçi Raporu: Görüntülemek için tıklayın.

  Meka Beton Ne İş Yapar ?

  Mehmet Kaybal, bir girişimci ve yenilikçi genç olarak, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra küresel firmalarda yöneticilik deneyimi edinmiş bir isimdir. Mehmet Kaybal tarafından kurulan MEKA, Ankara merkezli bir Ar-Ge ve inovasyon merkezi olup, ileri mühendislik projeleri geliştirmeye odaklanmıştır ve 1987 yılında kurulmuştur.

  Kısa sürede sektörün öncüleri arasına adını yazdıran MEKA, sektör dinamiklerini ve değişen dünya koşullarını iyi analiz ederek inşaat ve iş makineleri üretimine yönelmiştir. Türk sermayesiyle tamamen yerli bir endüstriyel üretici olan MEKA GLOBAL, bugün dünya genelinde iki ana faaliyet alanında tanınan ve saygı gösterilen bir marka haline gelmiştir.

  Santral ve ekipman tasarımı ve üretimi konusunda geniş bir kapasite ve üretim çeşidine sahibiz. MEKA markası, beton santrali uzmanlığına dayanmakta olup, dünya genelinde 4000’den fazla faal santralin kurulumunu gerçekleştirerek bu alanda global lider konumundadır. Mobil, sabit, kompakt, şantiye tipi, RCC, Precast beton santralleri gibi farklı türlerdeki beton santralleri ile tüm spektrumda ihtiyaçları karşılayacak geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.

  Agrega üreticileri, geri dönüşüm tesisleri, endüstriyel mineral işleme tesisleri yatırımları, çeşitli madenler için yeni tesisler ve mevcut tesis kapasite artırımı veya revizyonuna yönelik eksiksiz çözümler sunuyoruz. Bu çözümler arasında her kapasitede besleyici, kırıcı, elekler, ıslak proses ekipmanları ve mobil tesisler yer almaktadır.

  MEKA, günümüzde sektörel standartları belirleme konusunda öncü bir rol üstlenmektedir. Beton santrali, kırma eleme ve madencilik alanında müşterilerin ihtiyaçlarını belirleme, ürün tasarımı, üretim, satış-pazarlama, montaj, satış sonrası hizmetler, saha eğitimi ve servis hizmetlerinde en iyi hizmeti sunmak için gerekli altyapıya ve tecrübeye sahibiz.

  MEKA, 110’dan fazla ülkede, ABD, İngiltere, Norveç, Avustralya, Rusya, Fransa, Belçika, Malezya, Yeni Zelanda, Meksika, Filipinler, Tanzanya, Kanada dahil olmak üzere 4000’den fazla tesis ve ekipmanın kurulumunu gerçekleştirmiştir. Ürünlerimiz sektörde kalite, güven ve gücü temsil etmektedir. Kırma eleme, madencilik ekipmanları ve tesisleri, beton santralleri ve beton mikserleri konusundaki geniş ürün yelpazemiz ile MEKA, %90’ı aşan yerli girdi ile üretilen ürünlerin %95’ten fazlasını ihraç ederek Türkiye’nin İhracat Yıldızları listesinde sürekli olarak yer almaktadır.

  1 yorum
  1. Mervi diyor

   2.5 milyondan aşağı katılım olmaz bence meka halka arzına 400/500 TL’lik lot verince güzel kazandırıyor ancak bu tarz az verenler çok kazandırmıyor bakalım ne olacak

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.