Avod Madencilik (AVOD)’ten suç duyurusu!

Avod Madencilik (AVOD)’ten suç duyurusu!

  A.V.O.D. KURUTULMUŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. ‘den bir haber gazetesinin yapmış olduğu habere suç duyurusu yapıldı. Haber ve söylentilere ilişkin yapmış olduğu suç duyurusunu da KAP’a bildirdi. AVOD firmasının yapmış olduğu suç duyurusu detayları ise aşağıdaki gibidir.

  Avod Madencilik’ten bir gazeteye suç duyurusu!

  “Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı iken AFK Enterprise AG. Şirketine sattığımız Avod Altın Madencilik Enerji İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Avod Madencilik) ile ilgili, Maden Gazetesi com tr, internet sitesi hakkında mesnetsiz ithamlarından dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

  Birçok borsa şirketi gibi bizimde onlarca kez karşılaştığımız; ‘kötü haber yap – kaldırmak için para talep et’ sistemine boyun eğmeyip, tüm hukuki haklarımız sonuna kadar takip edilecektir. Haber içeriğinde Avod Madencilik’in satıldığı AFK Enterprise AG. Şirketinin arkasında kimliği belirsiz bir alıcının olduğu iması yapılmış ve yatırımcılarımızın kafasında soru işaretleri oluşturulmaya çalışılmıştır. Bu vesile ile siz sayın yatırımcılarımıza kısaca bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur;

  Şirketimiz; Avod Madencilik hisselerine karşılık, İsviçre merkezli AFK Enterprise AG şirketinin bağlı ortaklığı olan  Planet-Scan AG  şirketinin 23.436 hissesinin (sermayesinin %2,3436’na eşittir) karşılığı hisse senedini Swap şeklinde devir etmiştir.

  AFK Enterprise AG. Şirket yetkilisi ve ortaklarından Hint asıllı İsviçre vatandaşı Sn. Ajay Kumar‘dır. AFK Enterprise AG. Şirketi, Almanya, İsviçre, Hindistan, Dubai, Abu Dabi’de enerji madencilik, otelcilik, havacılık sanayisi, bilgisayar oyun sektörü ve daha birçok alanda faaliyet göstermektedir. Türkiye’de de birçok şirket ve holdingler le birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Sayın Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.”

  avod madencilik haberleri

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.