Ziraat Bankası Halka Arz Nasıl Alınır ?

Ülkemizin en büyük kamu bankalarından birisi olan Ziraat Bankası halka arz başvuru işlemleri internet sitesinden yapabiliyorsunuz. Yatırım hesabınız varsa hem halka arz başvurusu yapabilir hemde yatırım hesabınızdan hisse alıp satabilirsiniz. Bu yazımızda Ziraat internet şubesi üzerinden halka arzlara nasıl başvuru yapacaksınız ve aldığınız halka arzların detayını nasıl görerek iptal ve güncelleme yapacaksınız bunları anlatacağız.

Ziraat İnternet Şubesi Üzerinden Halka Arz Başvuru & Talep

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru

1. Adım: Ziraat Bankası halka arz için internet sitesine giriş yapalım ve sol menüden sırasıyla Yatırım > Halka Arz yazısına tıklayalım ardından Hisse Senedi Halka Arz Talep Giriş’ni seçelim. Hisse Senedi Halka Arz Talep Girişi açılacak ve burada halka arz olacak şirketler listelenecek.

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru talep girişi

2. Adım: Bu yazıyı hazırladığımız gün EBEBEK halka arzı vardı bunu seçip ilerleyelim. Siz o gün hangi halka arz varsa onu seçmelisiniz.

“Yatırım menüsü üzerinden ZRY Borsa hesap açılışı yapmanız gerekmektedir.” uyarısı alırsanız yatırım hesabınız yok anlamına gelir ZRY BORSA HESAP AÇILIŞI butonuna tıklayarak bir hesap açmalısınız. Hesap açılışı sırasında uygunluk testi isteyecektir ANKATE GİT seçeneğinden anketteki seçenekleri doldurmalısınız ardından sözleşmeleri kabul ederek hesabınızı hızlıca açabilirsiniz.

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru

3. Adım: Burada karşınıza hesap seçim ekranı gelecek hangi hesabınızdaki bakiye ile halka arz almak istediğinizi seçmelisiniz.

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru ödeme tipi seçimi

4. Adım: Teminatlı ve Peşin seçeneklerinden Peşin olanı seçin ve ilerleyin.

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru talep girişi

5. Adım: En önemli bölüm burası kaç adet lot talepte bulunacağımızı, minimum başvuru adeti gibi detaylar bu sayfada göreceksiniz. Adet tamamen sizin seçiminize kalmış. Son halka arzlara aşırı talep olduğundan çok fazla vermeyeceğini düşünerek ben EBEBEK halka arzına 20 ADET (eşit dağıtım olduğundan dolayı) yazdım DEVAM butonuna basarak bir sonraki ekrana geçelim.

Bu konuda kafanız karışıksa kaç lot ve ne kadar tutarla başvurmalısınız buradan hesaplayabilirsiniz: https://www.halkaarztakvimi.com.tr/halka-arz-lot-hesaplama/

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru(6)

6. Son Adım: Bu ekranda özet bir tablo göreceksiniz kaç adet başvurdunuz ödeme yöntemi talebe ait bilgiler karşınıza gelecek. ONAYLA butonuna bastığımızda işleminiz tamamlanmış olacaktır. Aşağıda ki gibi “Hisse Senedi Halka Arz Talep Giriş işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir.” yazısı gelmeli.

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru(7)

Ziraat Bank halka arz başvurularımı nereden görebilirim ?

Aldığınız halka arzların özet tablosunu görmek için Ziraat İnternet şubesi üzerinden şu yolu takip edin;

Yatırım > Halka Arz > Hisse Senedi Halka Arz İşlem Listesi > Halka Arz Seçimi bölümünden hangisini incelemek isterseniz onu seçin. Ben EBEBEK seçtim Halka Arz Bilgileri ve Talep Girişleriniz olarak iki farklı sonuç burada gözükecektir.

ziraat bankasi internetten halka arz basvuru(8)(1)

TALEP GİRİŞLERİ bölümüne tıkladığınızda detaylı bir sayfa açılacak. Burada talebinizi güncelleme yapabileceğiniz bir bölüm var örneğin lot sayınızı düşürmek ve arttırmak isterseniz buradan devam etmelisiniz.

Ziraat Bankası halka arz talebimi nasıl iptal edebilirim ?

Yukarı da ki resimde gözüken TALEP İPTAL ET seçeneği başvuruda bulunduğunuz halka arz talebini iptal etmenizi sağlar. Buraya tıklayıp “Talebinizi iptal etmek istediğinizden emin misiniz?” seçeneğine EVET dediğinizde talebiniz iptal olacak ve paranız hesabınıza geri gelecektir.

 

Ziraat Bankası üzerinden halka arz başvurusu yaparken takıldığınız bir kısım veya aklınıza gelen bir soru olursa mutlaka yorum bölümünden bize iletin hızlıca dönüş sağlayacağız.

1 yorum
  1. […] süreçlerde takılabiliyor onlardan biriside halka arz başvurusu nasıl yapılır? Daha önce Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden nasıl halka arz alınır bu konuda sizleri bilgilendirmek için bir nasıl yapılır yazısı hazırlamıştık. Şimdi ise […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.