Vakıfbank Mobil Üzerinden Halka Arz Nasıl Alınır & Talep Girişi

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Vakıfbank mobil üzerinden halka arz nasıl alınır? talep girişi nasıl yapılır ? bu gibi sorularınıza cevap verebilmek adına resimli bir kılavuz hazırladık. Bu adımları takip ederek kolay bir şekilde halka arzlara başvuru yapabilirsiniz.

Not: Eğer Vakıfbank üzerinde yatırım hesabınız yoksa öncelikle mobil uygulama üzerinde yer alan Tüm İşlemler menüsünden Yatırım bölümüne gelerek yatırım hesabı açmalısınız. Bu aşamada uygunluk testi karşınıza çıkacak bunlara doğru ve gerçekci cevaplar verecek hesap açılışını tamamlamalısınız. Anlık olarak hesap aktif olmakta ve şubeye gitmenize gereke kalmamakta.

vakıfbank mobil halka arz basvuru adimlari 1

1. Adım: Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yapın ve Tüm İşlemler menüsüne tıklayın ve buradan Yatırım menüsüne girin.

vakıfbank mobil halka arz basvuru adimlari 2

2. Adım: Yatırım menüsünden Halka Arz kısmına tıklayın.

vakıfbank mobil halka arz basvuru adimlari 3

3. Adım: Hisse Senedi Halka Arzı bölümüne basın açılan ekrandan Talep Girişi seçeneğine tıklayın.

vakıfbank mobil halka arz basvuru adimlari - halka arz secimi

4. Adım: Karşınıza gelen ekranda Halka Arz Seçin alanına tıklamalısınız burada o gün hangi halka arzlar varsa onlar listelenecek. Hangisine katılmak istiyorsanız onu seçmelisiniz. Bu içeriği hazırladığımız sırada Reeder ve Hat-san halka arzları var başvuru tarihleri, saatleri ve halka arz fiyatı burada listelenecek. Halka arz takvimi internet sitemiz (halkaarztakvimi.com.tr) üzerinden de bu ve çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vakifbank mobil halka arz talep girisi

5. Adım: Devam tuşuna basarak ilerlediğimizde Talep Yöntemi Seçin bölümü gelecek. Burada Adet seçin ardından alt kısımda Talep Bilgileri listelenecek. Yukarıda ki ekranda yazdığı gibi seçtiğiniz halka arza kaç adet lot talepte bulunmak istiyorsanız onu seçmelisiniz.

Minimum talep adedi varsayılan olarak 1 gelmektedir. Üst kısmında yer alan Talep Adedi bölümüne kaç adet için başvuru yapmak istiyorsanız onu yazmalısınız. Burası çok önemli çünkü başvurduğunuz halka arza çok fazla talep olursa ve eşit dağıtım ise toplam lot sayısını katılımcı sayısına bölerek dağıtılacağından başvuran kişi sayısına göre daha az veya fazla lot düşebilir. Garanti olması için her zaman yüksek adette talep girebilirsiniz.

Son olarak devam diyerek yaptığınız işlemlerin özetini inceleyip işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Halka arzın dağıtımı yapıldıktan sonra hisse alım satım sayfasında gözükecektir. Örneğin 500 TL’lik talepte bulundunuz ve 350 TL’lik dağıtım yapıldı bu durumda kalan bakiye yatırım hesabınıza geri yüklenecektir. Ancak halka arz dağıtımı tamamlanana ve arzda dağıtılan lotlar hesabınızda görününceye kadar toplam tutar blokelenecektir.

Konu ile ilgili tüm sorularınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.