Sümer Varlık Yönetim A.Ş. (SMRVA)

Sümer Varlık Yönetim A.Ş. (SMRVA)

Taslak

Sümer Varlık Yönetim A.Ş.

İşlem Kodu
SMRVA
Dağıtım Şekli
Tamamı Eşit
  Toplam Dağıtılacak Lot
  12.000.000 Lot

  Sümer Varlık Yönetim A.Ş.

  Sümer Varlık Yönetim A.Ş.’nin toplamda 12 milyon payı tamamı eşit bir şekilde ŞEKER YATIRIM liderliğinde halka arz etmesi bekleniyor. 30 gün fiyat istikrarının planlandığı bu halka arzın, halka açıklık oranının %21,43 olması bekleniyor.

  Halka Arz Detayı

  (Sümer Varlık Taslak İzahname, Sayfa 1.)

  • 6.000.000 Lot Sermaye Arttırımı
  • 3.500.000 Lot Ortak Satışı (ASV Holding A.Ş.)
  • 2.500.000 Lot Ortak Satışı (ES ES Akaryakıt Dağıtım A.Ş.)

  Fonun Kullanım Amaçları

  (Sümer Varlık Taslak İzahname, Sayfa 163.)

  • Finansal borçların ödenmesi: (%50)
  • Yeni portföy alımları (%50)

  Belgeler & Dökümanlar

  1. Taslak İzahname: Görüntülemek için tıklayın.
  2. Fon Kullanım Yeri Raporu: Görüntülemek için tıklayın.

  Sümer Varlık Hakkında & Ne İş Yapar ?

  Sümer Varlık Yönetim A.Ş., Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 28.11.2014 tarih ve 6090 sayılı kararı ile 03.12.2014 tarihinde kuruluş izni almıştır. 09.03.2015 tarihinde anonim şirket olarak kuruluşu ve İstanbul Ticaret Odası’na tescili yapılmıştır.

  Sümer Varlık, bankacılık kanunu ve varlık yönetim şirketlerinin kuruluş ve faaliyet esasları hakkında yönetmelik çerçevesinde BDDK’nın 22.04.2015 tarihli kurul kararı ile BDDK’dan faaliyet izni kararı alınmış ve 28.04.2015 tarihinde şirketin tebliği yapılmasına paralel faaliyetine başlamıştır. Sümer Varlık Yönetim A.Ş., faaliyetlerini ilgili mevzuata ve BDDK gözetim ve denetimine uygun olarak yürütmektedir.

  Sümer Varlık Yönetim A.Ş., “çözüm noktası” sloganı ile alacak tahsil süreçlerinde hızlı ve etkin yöntemlerle ve sorunlu alacak tahsiline yönelik uzman kadrosu ile mutlak çözüm üretmek üzere ve mali ve finansal kuruluşlarla birlikte ortak projeler üreterek faaliyetlerini sürdürmektedir. (halkaarztakvimi.com.tr)

  Şirket ASV Holding kuruluşudur.

  ASV Holding, 1950 yılında temeli atılan Altınbaş Holding’in kültürü ışığında, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sofu Altınbaş tarafından 2016 yılında kurulmuştur. Altınbaş Holding, 66 yıllık deneyiminin ardından yeni bir kimlikle başarılarını taçlandırırken, içinde yer aldığı sektörlerde kalıcı ve en önde olmayı hedeflemektedir.

  ASV Holding ortaklık çatısı altında, Sümer Faktoring A.Ş, Sümer Varlık Yönetim A.Ş., Altınbaş Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş., Altın Ziynet Eşyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve DİA Finans Danışmanlık Ltd. Şti. olmak üzere; finans, gayrimenkul geliştirme, konut imalatı ve kuyumculuk sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler yer almaktadır.

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.