Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ASGYO)

Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ASGYO)

İşlem Görmeye Başladı

Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ASGYO)

İşleme Başlama Tarihi:  3 Ağustos 2023
Toplam Katılımcı Sayısı:1.320.135
İşlem Kodu
ASGYO
Halka Arz Fiyatı
12,60
Talep Toplama Tarihleri
27-28 Temmuz 2023
Katılım Endeksine
UYGUN !
Dağıtım Şekli
Bireysele Eşit
  Halka Arz Büyüklüğü
  2.079.000.000
  Toplam Dağıtılacak Lot
  165.000.000
  Dağıtım Oranları:

  %80 Bireysel %20 Yurtiçi Kurumsal

  Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ASGYO)

  Asce GYO Hakkında

  ASCE, kuruluşundan itibaren 2,000’den fazla konut projesini hayata geçirerek geniş bir deneyim kazanmış bir şirkettir. Başlangıçta Gaziantep merkezli olarak faaliyet gösterirken, sonraki dönemlerde sadece Gaziantep ile sınırlı kalmayıp ülke genelinde projeler geliştirmek ve büyümek amacıyla çaba sarf etmektedir.

  Bu bağlamda, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan arsası üzerinde 53 katlı, 94,865 metrekarelik bir inşaat projesini kısa süre içinde tamamlama amacıyla çalışmaktadır. Aynı ilçede 2,500 metrekarelik bir arsada proje geliştirmeye de başlamayı planlamaktadır.

  Ayrıca, İstanbul’un Başakşehir ilçesinde 107,369 metrekarelik bir arsada proje geliştirme çalışmalarına başlamıştır.

  Gaziantep’te devam eden projelerin yanı sıra, 15 Temmuz Mahallesi’nde, şirkete ait olan 41,078 metrekarelik arsa üzerinde villa ve konut projesi tamamlanmış ve ruhsat aşamasına gelmiştir. Aynı şekilde Gaziantep Küçük Kızılhisar Mahallesi’nde de ASCE’ye ait toplam 81,980 metrekarelik iki arsa üzerinde villa projesi çalışmaları hızla ilerlemektedir.

  ASCE, marka kimliğini geliştirme, kurumsal yönetimi güçlendirme, finansal yapıyı sağlamlaştırma ve sahip olduğu gayrimenkul portföyünü kullanarak sektörde daha dinamik, verimli ve büyük bir oyuncu haline gelme hedefiyle Kasım 2022’de Sermaye Piyasası Kurulu’na Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına dönüşüm başvurusunda bulunmuştur.

  Şirket, güçlü temelini koruyarak geleceğe yönelik olarak Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler arasında yer alarak gücünü artırma amacını taşımaktadır.

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.