Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş. (ALKLC)

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş. (ALKLC)

Taslak

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş.

İşlem Kodu
ALKLC
Dağıtım Şekli
Tamamı Eşit
  Toplam Dağıtılacak Lot
  33.885.000 Lot

  Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş.

  Deniz Yatırım liderliğinde halka arz edilmesi beklenen Altınkılıç Gıda ve Süt A.Ş’nin, taslak izahnameye göre yatırımcılara toplamda 38 milyon 885 bin lot dağıtması bekleniyor. Sabit fiyat ile tamamı eşit dağıtım şeklinde halka arz edilmesi beklenen Altınkılıç’ın halka açıklık oranının ise %30,25 olması bekleniyor.

  Halka Arz Detayı

  ( Altınkılıç Taslak İzahname, Sayfa 2.)

  • Sermaye Arttırımı: 33.885.000 Lot

  Fonun Kullanım Amaçları

  ( Altınkılıç Taslak İzahname, Sayfa 219.)

  • İşletme sermayesi (%80-85)
  • Yatırımlar, reklam ve pazarlama (%15-20)

  Belgeler & Dökümanlar

  1. Taslak İzahname: Görüntülemek için tıklayın.
  2. Fon Kullanım Yeri Raporu: Görüntülemek için tıklayın.

  Altınkılıç Gıda Hakkında & Ne İş Yapar ?

  Altınkılıç Süt Ürünleri’nin temelleri, kurucusu Mehmet Altınkılıç’ın Anadolu’dan İstanbul’a göç ettiği 1957 yılına dayanmaktadır. İstanbul’da peynir üretimiyle özdeşleşen yaşamı, 1976 yılında kendi işini kurarak önemli ölçüde değişir. Unkapanı’nda 20 metrekarelik bir alanda başlayan toptancılık faaliyetleri, kısa sürede büyüyerek gelişir. (halkaarztakvimi.com.tr) Özellikle Ezine, Trakya ve Balıkesir yörelerinin seçkin beyaz peynirlerini piyasaya sunarak kendini kanıtlar. 1991 yılında markalaşma anlayışıyla Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. resmi olarak kurulur. Türkiye’nin en verimli topraklarından biri olan Ezine’de 20,000 metrekare arazi üzerine kurulu, 6,000 metrekare kapalı alanda başlayan üretim süreci, Altınkılıç ürünlerinin temelini oluşturur. Ezine Peyniri, Klasik Peynir, Koyun Peyniri, İzmir Tulumu gibi ürünlerin başarısının ardından, katma değerli ürünlerle ürün yelpazesini genişletme kararı alınır.

  Türkiye’nin en kaliteli Eski Kaşar’ını üretme hedefiyle, iklim koşulları ve üretim şartları üzerine kapsamlı araştırmalar yapılır. 1996 yılında gerçekleşen bu araştırmalar sonucunda Balıkesir Karaağaç bölgesinde 4,800 metrekare arazi üzerine kurulu, 3,000 metrekare kapalı alana sahip Eski Kaşar Üretim Tesisi faaliyete geçer. 2001 yılında Türkiye’de gelişen perakende sektörüne ayak uydurma vizyonuyla hareket eden Altınkılıç, özellikle Ege Üniversitesi gibi ülkedeki önde gelen üniversitelerle iş birliği yaparak nütritif süt ürünlerine odaklanır. Bu vizyon, en doğal ve sağlıklı ürünü raflara taşıyarak kendini kanıtlar: Altınkılıç Kefir…

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.